image Këta janë aktorët që do të interpretojnë si Kate dhe William në sezonin e gjashtë të "The Crown"

Film

Këta janë aktorët që do të interpretojnë si Kate dhe William në sezonin e gjashtë të “The Crown”

news image

Një aktore e panjohur ka marrë rolin e saj të parë të aktrimit profesional për të interpretuar Kate Middleton në The Crown të Netflix.

Meg Bellamy, 19 vjeçe, fitoi rolin e saj debutues pasi dorëzoi audicionet e regjistruara për një thirrje për casting të publikuar në mediat sociale.

Gjithashtu në ekran do të debutojnë profesionistët Ed McVey, 21 vjeç, dhe 16-vjeçari Rufus Kampa, të dy si Princi William. Të tre aktorët do të luajnë në sezonin e gjashtë dhe të fundit të serialit, i cili fillon xhirimet këtë vjeshtë.

Netflix kishte njoftuar më parë se drama do të përfundonte pas pesë sezonesh. Por krijuesi Peter Morgan pati një ndryshim pasi u bë e qartë se një sezon i gjashtë do të nevojitej për të “vendosur drejtësinë ndaj pasurisë dhe kompleksitetit të historisë”.

Treshja e re i bashkohet një liste të yjeve që kanë luajtur anëtarë të familjes mbretërore në dramë, duke përfshirë fituesen e Oskarit, Olivia Colman dhe Matt Smith.

Sezoni i gjashtë do të trajtojë historinë e mbretërimit të Mbretëreshës Elizabeth II deri në fillim të viteve 2000 dhe do të tregojë pasojat e vdekjes së Princeshës së Uellsit.

Bellamy do të luajë Kate Middleton në moshë të re, përpara se të bëhet Dukesha e Kembrixhit, si studente në Universitetin St Andrews në Skoci, ku u takua me Princin William në vitin 2001.

Kampa, ndërkohë, do të shfaqet si Princi William i ri në episodet që tregojnë se si familja e përballoi vdekjen e Princeshës Diana, ndërsa McVey luan princin gjatë viteve të tij të mëvonshme të adoleshencës.

Sezoni i pestë do të nisë në Netflix në nëntor, me katër aktorë që luajnë Princin William dhe Princin Harry në mosha të ndryshme.

The Crown është nominuar dhe ka fituar disa çmime, duke përfshirë Golden Globes, Emmys dhe BAFTA.

/GazetaSinjali/