image Kështu do të mbajë moti sot

Kosovë

Kështu do të mbajë moti sot

news image

Sot të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell, njofton Instituti Hidrometeorologjik, shkruan Gazeta Sinjali.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-16 gradë Celsius”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Meteorologët paralajmërojnë se do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-4m/s./Gazeta Sinjali/