image Kështu do të mbajë moti në ditën e parë të 2022-tës
[wp-story id="814678"]

Kosovë

Kështu do të mbajë moti në ditën e parë të 2022-tës

news image

Mot i butë dhe kthjellime do të mbajë më 1 janar të vitit 2022. Sipas Prishtina Weather në mëngjes do të ketë mjegullë e pasdite ka mundësi për riga lokale shiu.

1.01.2022 – Kryesisht me kthjellime dhe butë.  Në mëngjes përgjatë ultësirave me mundësi për mjegull/mjegullinë.  Pasdite vonë dhe në mbrëmje vranësira kalimtare, përreth viseve malore me mundësi për riga lokale shiu.

/GazetaSinjali/