image Këshilltari i Thaçit shërohet nga koronavirusi
[wp-story id="814678"]

Kosovë

Këshilltari i Thaçit shërohet nga koronavirusi

news image

Ismail Syla, këshilltari i presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, është shëruar nga koronavirusi.

Kështu ka bërë të ditur vetë ai, i cili tha se pas 15 ditëve qëndrimi në Klinikën Infektive në QKUK, sot doli nga spitali i shëruar dhe me rezultat negativ të testimit për COVID-19, transmeton Gazeta Sinjali.

Syla tha se këtë infeksion e mposhti duke iu falënderuar punës ekipore me profesionalizëm të lartë të mjekëve të kësaj klinike. /Gazeta Sinjali/

Shkrimi i plotë:

Pas qëndrimit 15 ditor në Klinikën Infektive të QKUK-së, sot në orën 13 dola nga spitali i shëruar (negativ) nga…

Posted by Ismail Syla on Tuesday, September 8, 2020