COVID-19

Të infektuar

4512

Të shëruar

2156

Të vdekur

97

Kek me mollë

news image

Nëse dëshironi të përgatitni një ëmbëlsirë të mirë dhe të shpejtë, por nuk keni ide se çfarë, atëherë jeni në artikullin e duhur.

Keku me mollë është një nga ëmbëlsirat më të thjeshta, por edhe më të lehta për stomakun.

Receta përgatitet për 10 minuta, transmeton Sinjali.

Përbërësit:

3 vezë, 3 mollë ose ndonjë frutë tjetër, 9 lugë miell, 9 lugë sheqer, 9 lugë qumësht, 9 lugë vaj ulliri dhe 1 pluhur për pjekje.

Përgatitja:

Ndizni furrën në 180 gradë Celsius. Pastaj përzieni me rrahësen e vezëve me dorë si në vijim: vezët me sheqerin, miellin, qumështin, vajin dhe pluhurin për pjekje.

Hidhni brumin në tavën e lyer me vaj e miell dhe sipër i vendosni frutat e prera në copa dhe e pjekin për 40 minuta./Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: