image KEDS njofton rikthimin e reduktimeve në gjithë Kosovën - Sinjali

KEDS njofton rikthimin e reduktimeve në gjithë Kosovën

news image

KEDS ka njoftuar se do të fillojnë kufizimet e energjisë elektrike që nga nesër në mëngjes.

Kështu ka njoftuar KEDS-it përmes një komunikatë për media, të dielën.

“KEDS njofton që ka pranuar urdhëresë nga Qendra Nacionale Dispecerike e Kosovës, pjesë e KOSTT, që të fillojë me kufizimet e energjisë elektrike nga ora 8:00 e të hënës. Këto kufizime, në bazë të planit të dërguar do të jenë deri në 2 orë për të gjithë konsumtorët. Pra, konsumatorët gjatë ditës së hënë do të kenë nga 6 orë energji elektrike dhe 2 orë kufizime”, thuhet në njoftim.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: