image Kandidati opozitar i Erdoganit: E filloi me 60%, tani ka rënë nën 50%

Evropë

Kandidati opozitar i Erdoganit: E filloi me 60%, tani ka rënë nën 50%

news image

Kandidati i opozitës Kemal Kılıçdaroğlu ka bërë një tjetër postim në Twitter duke treguar se përqindja e votave të Recep Tayyip Erdoğan filloi mbrëmjen me 60% dhe tani ka rënë nën 50%.

Ai u ka kërkuar zyrtarëve zgjedhorë që të qëndrojnë vigjilentë dhe të mos braktisin postet e tyre gjatë pjesës tjetër të mbrëmjes.

“Fiksioni, i cili filloi me 60%, tani ka rënë nën 50%,” tha Kılıçdaroğlu. “Vëzhguesit e fletëvotimeve dhe zyrtarët e këshillit zgjedhor nuk duhet të largohen kurrë nga vendet e tyre. Nuk do të flemë sonte o populli im. Unë paralajmëroj YSK [komisionin zgjedhor], ju duhet të jepni të dhëna nga provincat.”

/GazetaSinjali/