image Juventusi arrin marrëveshje për transferimin e Di Marias - Sinjali

Juventusi arrin marrëveshje për transferimin e Di Marias

news image

Ylli i Paris Saint-Germain, Angel Di Maria do t’i bashkohet Juventusit si një transferim i lirë këtë verë, me mediumin britanik Goal që konfirmon se ai ka rënë dakord për një kontratë njëvjeçare në Allianz Stadium.

Di Maria i ka kaluar shtatë vitet e fundit të karrierës së tij me PSG-në, duke fituar një mori trofesh vendas, por klubi ka vendosur të mos vazhdojë kontratën e tij përtej verës.

34-vjeçari do të luajë ndeshjen e tij të fundit për kampionët e Ligue 1 kundër Metz më 21 maj dhe do të bëhet agjent i lirë muajin e ardhshëm, me Juventusin të gatshëm për ta joshur atë në Itali.

Goal ka mësuar se Juve ka arritur marrëveshje për të nënshkruar me Di Marian me kontratë deri në fund të sezonit 2022-23.

Gjigantët italianë do të kenë gjithashtu opsionin për ta mbajtur argjentinasin për një vit shtesë, me negociatat midis të gjitha palëve të interesuara që kanë avancuar me shpejtësi gjatë 24 orëve të fundit.

PSG investoi 52 milionë euro (44 milionë £/65 milionë dollarë) në Di Marian në vitin 2015, duke e transferuar nga Manchester United.

Sulmuesi ka ndihmuar klubin të fitojë pesë tituj të Ligue 1, pesë kurora të Coupe de France dhe tre Trophee des Champions, ndërsa ka luajtur gjithashtu një rol kyç në garën e tyre në finalen e Ligës së Kampionëve 2019-20.

Di Maria ka kontribuar me 92 gola për fanellën e PSG-së në 294 paraqitje, ndërkohë që ka vendosur edhe 118 asiste për shokët e tij të skuadrës.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: