image “Je mplak pak”, m’tha”/ Kurti viziton artistin, Xhevdet Xhafa

Art & Dizajn

“Je mplak pak”, m’tha”/ Kurti viziton artistin, Xhevdet Xhafa

news image

Pas një të premteje të ngarkuar me skandalin e rezervave shtetërore ku pati edhe arrestime, Kurti sot ka pasur një takim relaksues me artistin, Xhevdet Xhafa.

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Kurti ka ndarë edhe një pjesë të shkurtër të dialogut mes tij dhe artistit Xhafa.

Siç ka treguar kryeministri, Xhafa i ka thënë se “Je mplak pak”.

“ – “Je mplak pak”, m’tha

– “Edhe ti”, ia ktheva.

Kështu filloi biseda jonë me të qeshura të shumta e me vrojtime nga e kaluara, veprat e artit dhe punët tona ditore, me artistin e madh Xhevdet Xhafa dhe me Ministrin e Kulturës, Hajrullaun”, shkroi Kurti.

https://www.facebook.com/albini2017/posts/844065377087191?ref=embed_post