image "Ishte përsëritës i veprave penale"/ Arrestohet një burrë për dhunë në familje në Dragash
[wp-story id="814678"]

Siguri

“Ishte përsëritës i veprave penale”/ Arrestohet një burrë për dhunë në familje në Dragash

news image

Një rast i dhunës në familje ka ndodhur dje në fshatin Radesh të komunës së Dragashit, shkruan Gazeta Sinjali.

Sipas një komunikate për media nga Policia e Kosovës, i dyshuari ka qenë nën ndikimin e alkoolit. Ndaj tij Gjykata Themelore kishte mandat arresti pasi ishte përsëritës i veprave penale të dhunës në familje.

I dyshuari, S.H., është dërguar në mbajtje. Ndërsa për viktimat janë informuar mbrojtësi i tyre dhe qendra sociale.

/GazetaSinjali/