image Ish-futbollisti anglez këshillon Man United që të transferojnë Dybalan - Sinjali

Ish-futbollisti anglez këshillon Man United që të transferojnë Dybalan

news image

Manchester United duhet të nënshkruajë këtë verë me ish-bashkëlojtarin e Cristiano Ronaldos në Juventus, Paulo Dybala, ka theksuar ish futbollisti anglez, Darren Ambrose.

Javën e kaluar doli se Ronaldo dëshironte të largohej nga klubi këtë verë pasi ndjeu se nuk mund të përputhej me ambicien e tij për të luajtur vitet e fundit të karrierës së tij në krye të lojës.

Agjenti i lirë Dybala është ende në kërkim të një klubi të ri pasi u largua nga Juventus në një transferim të lirë në fund të muajit të kaluar. Besohej se Interi ishte destinacioni i tij më i mundshëm, por rikthimi i Romelu Lukakut do të thotë se interesi është ftohur.

Duke folur në talkSPORT mes lajmeve se Ronaldo dëshiron të largohet, ish-mesfushori i Crystal Palace, Newcastle dhe Charlton, Ambrose tha se nëse portugezi do të mbetej, atëherë Dybala do të dëshmonte fletën perfekte për të në dyshen e parë.

Ai tha: “Unë mendoj se ata duhet të nënshkruajnë me Dybalan nëse Ronaldo qëndron. Nuk mendoj se ai është një zëvendësues i përshtatshëm për Cristiano Ronaldon.

Ai është një lojtar fantastik, por ai nuk i ka numrat që ka Ronaldo, ai nuk shënon aq shumë gola. Nëse ai mund ta bëjë këtë në një skuadër Manchester United mbetet për t’u parë”, shtoi ai.

“Por gjëja më e mirë që mund t’i ndodhë Manchester United me Ronaldon është të vendosë një partner pranë tij që punon shumë, dhe Dybala do të bëjë presionin, ai është një lojtar fantastik. Mbajini të dy’

Ai shtoi: “Nënshkruani Dybala dhe mbajeni Ronaldon, luani bashkë, shikoni se si funksionon. Ai nuk do të ishte një zëvendësues nëse Ronaldo largohej.

Ndërkohë, doli të martën në mëngjes se Ronaldo do të humbiste stërvitjen parasezonale për të dytën ditë radhazi, pasi përmendi arsye familjare.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin