image Indonezia goditet nga një tërmet me fuqi të ngjashëm sa ishte goditur Shqipëria
[wp-story id="814678"]

Botë

Indonezia goditet nga një tërmet me fuqi të ngjashëm sa ishte goditur Shqipëria

news image

Një tërmet me magnitudë 6.4 ka goditur Indonezinë jugperëndimore.

Agjencia e Meteorologjisë dhe Gjeofizikës tha që nuk ka ndonjë kërcënim ndaj tsunami pranë ishullit Sumatra.

Një tërmet me fuqi të ngjashëm kishte goditur Shqipërinë dhjetorin e vitit të kaluar, ku la 52 persona të vdekur dhe shumë objekte të rrënuara./Gazeta Sinjali/