Futboll

Incident në stërvitje/ Lojtarët e Man Utd ‘kapen’ me njëri-tjetrin

Manchester United ka duruar një sezon të ashpër si në fushë ashtu edhe jashtë saj, kësisoj gjërat thuhet se janë përkeqsuar këtë javë me dy lojtarë të përfshirë në një përleshje në stërvitje.

Dy lojtarë ‘seniorë’ të Manchester United thuhet se u përplasën në stërvitje në Carrington të enjten, gjë që detyroi trajnerin e përkohshëm Ralf Rangnick të kufizonte seancën.

Pas goditjes 4-0 të së shtunës së kaluar në Brighton, Rangnick i dha skuadrës së tij katër ditë pushim. Trajneri gjerman e etiketoi shfaqjen në The Amex një “humbje poshtëruese”.

“Ishte një paraqitje e tmerrshme. Nga minuta e parë deri në minutën e fundit nuk mjaftoi; ne vetëm mund të kërkojmë falje për këtë paraqitje dhe një humbje poshtëruese”, tha Rangnick pas ndeshjes.

Por gjërat në Man Utd duhet të kenë qenë duke u zier brenda skuadrës në kohën e tyre të pushimit, sepse ndodhi “një skrap i plotë”, sipas The Sun.

Nuk ka asnjë sugjerim se cilët dy lojtarë ishin të përfshirë, por titulli i referohej dyshes, të cilët “duhej të ndaheshin” si “yje të mëdhenj”.

Seanca, sipas raportit, u mbyll herët me lojtarët që u kthyen në dhomat e zhveshjes nga Rangnick.

Trajneri i rrethuar më pas u dha atyre më shumë pushim, me ndeshjen e tyre të radhës një javë të dielën.