COVID-19

Të infektuar

3508

Të shëruar

1902

Të vdekur

75

MotoGP/ I digjet motori, Dovizioso përfundon në spital

news image

Një aksident i rëndë u regjistrua në xhiron e parë të garës së Moto GP në Britaninë e Madhe.

Yamaha e Fabio Kuartararos dhe Andrea Dovizioso u përplasën mes tyre, teksa të dy shoferët përfunduan në tokë.

Incidenti MOTO GP on Vidnews.

Dukati i Deviziosos u përfshi nga flakët, ndërsa shoferi për shkak të plagëve të marra gjatë rrëzimit, është marrë me makinë dhe është dërguar pranë një qendre mjekësore. Ndërkohë për sa i përket Kuartararos, ai nuk pati probleme, pasi u ngrit menjëherë në këmbë.


Shpërndaje artikullin