image Hoti për rrahjen e djalit të Rashiqit: Dhuna është e papranueshme dhe e dënueshme - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

68.351

Të shëruar

59.438

Të vdekur

1.592

Hoti për rrahjen e djalit të Rashiqit: Dhuna është e papranueshme dhe e dënueshme

news image

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti ka reaguar pasi që disa persona sulmuan fizikisht dje djalin e politikanit serb në Kosovë, Nenad Rashiq, shkruan Gazeta Sinjali.

Hoti përmes një postimi në Facebook ka thënë se dhuna është e papranueshme dhe e dënueshme.

Rasti i rrahjes së Nikolla Rashiqit, i biri i Nenad Rashiqit, ishte një akt i papranueshëm dhe si i tillë duhet të trajtohet dhe hetohet nga organet kompetente, ndërsa kryesit e këtij akti duhet të përballen me forcën e ligjit“, shkroi ai.

/Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin