image Horoskopi/ Si do të jetë kjo e shtunë për shenjat e Zodiakut

Kuriozitete

Horoskopi/ Si do të jetë kjo e shtunë për shenjat e Zodiakut

news image

Dashi

Kjo nuk është dita më e mirë për nismat individuale dhe duke demonstruar superioritetin tuaj. Qasja juaj në jetë duhet të bazohet në shpirtin e ekipit. Ky është një moment i mirë për ndjekjen e qëllimeve të përbashkëta ose për të luftuar një armik të përbashkët. Argumentuar intensive brenda një kolektivi ose mes partnerëve është shumë e padëshirueshme.

Demi

Një orar i zënë për ditë do të duket e lodhshme për demat tipike. Nuk mund të gjeni një rast në minutën e fundit ose një vizitë emergjence tek mjeku; duhet të bëj sërish disa punë që tashmë janë të përfunduara. Sëmundja juaj e vjetër mund të vijë e shoqëruar përsëri me dhimbje të fortë.

Binjaket

Të Binjakët është dhënë një tjetër shans për të realizuar idetë e tyre krijuese. Askush nuk do të jetë mbikëqyrës në ju. Përdoreni këtë liri, mundësi e tillë nuk mund të vijë rreth e rrotull për një kohë të gjatë. Kjo është një ditë e mrekullueshme për lojëra sportive dhe trajnimit fizik si dhe duke shkuar për një shëtitje në ajër të pastër.

Gaforrja

Gaforres i duhet të marrë pjesë në përmirësimin e shtëpisë. Të jeni të përgatitur për të marrë kontrollin e plotë mbi organizimin dhe koordinimin e të gjithë procesit. Megjithatë, nuk do të shmangeni duke bërë punën aktuale; në fund të fundit, aktiviteti juaj personal do të shkurtojë ndjeshëm periudhën e kaosit.

Luani

Nëse ju nuk jeni dembel dhe e dini saktësisht se çfarë ju dëshironi, ju do të arrijnë të bëni shumë gjëra gjatë ditës. Dita është e mirë për marrëveshje të shpejtë, një tjetër raund i takimeve, kontakteve të biznesit, etj Duke pasur automjetin tuaj personal, si dhe përvojë të madhe lëvizëse e shoqëruar me aftësi menaxheriale do të shërbejë shumë luanëve për një realizim të mirë.

Virgjeresha

Gjithë ditën e gjatë Virgjëresha do të ndjejë nevojën e aktivitetit intensiv. Përpjekjet tuaja mund të kërkohen në një financiar / sferën e biznesit. Mos blej ndonjë pajisje në qoftë se ka rrezikun e kthimit të mallit. Aftësitë e dobëta të komunikimit do të rrezikojë çdo detyrë veçanërisht të punoni lidhur me rinovimet.

Peshorja

18 mars nuk është dita që të jeni i mërzitur. Kjo do të jetë një ditë e zënë për të gjitha Peshoret, sidomos për ata që janë të punësuar në fushën e rreziqeve të larta dhe të transportit. Avokatët, sipërmarrësit, atletët dhe menaxherët janë në për një periudhë interesante.

Akrepi

Rrethanat e sotme bëjnë thirrje për aktivitetin e Akrepit dhe punën në të njëjtën kohë. Ju mund të jeni të fokusuar në sferat të lidhura me pajisje e ndërmjetësimit, informacionit. Dita mund të jetë e rëndësishme për akrepat e punësuar në fushën e shërbimit të klientit duke përfshirë sektorin privat.

Shigjetari

Një projekt i harruar  mund të bëhet një burim i entuziazmit për Shigjetarin. Sot ju do të konfirmoni plotësisht për veten tuaj se ky projekt është ende i plotë dhe me potencial. Dita është e favorshme për takim me partnerët tuaj planet tuaja për të ardhmen.

Bricjapi

Një konflikt i vjetër do flakërojë me forcë të re sot. Disa momente të vështira mund të jenë të lidhura me menaxhimet tuaja, partnerët, klientët dhe familjen.

Ujori

Jepeni përparësi veprimeve dhe jo fjalëve. Mënyra është e hapur, mos humbni kohë dhe përpjekje. Ju mund të zgjidhni për të ripërtërirë një të njohur apo një projekt që suksesi juaj varet drejtpërdrejt. Ky është një moment i mirë për iniciativa të përsëritura të lidhura me udhëtime, dokumenta ligjore apo aktivitete sociale.

Peshqit

18 mars nuk është dita për Peshqit të pakujdesshëm. Trimëri e tepërt mund të kthehet në një humbje. Mos u shtyni për të qënë në qendër të vëmendjes dhe mos të përpiqni të bëheni një partner i barabartë. Nëse e gjeni veten në një telash, ju do të mbështeteni më mirë në një avokat me përvojë ose dikush tjetër i aftë për të mbrojtur interesat tuaja.

/GazetaSinjali/