image Historike, ndeshja e vetme kur Messi e Maradona ishin në një skuadër

Futboll

Futboll/ Historike, ndeshja e vetme kur Messi e Maradona ishin në një skuadër

news image

Dy lojtarët më të mirë në histori të Argjentinës, Lionel Messi dhe Diego Maradona vetëm një ndeshje e kanë luajtur së bashku,

Ajo ndeshje ndodhi në vitin 2015, me datën 23 dhjetor në stadiumin ‘Ciudad de La Plata’, transmeton Gazeta Sinjali.

960x0

Ajo ndeshje ishte mes yjeve vendore dhe atyre ndërkombëtare të Argjentinës. Fitues dolën ndërkombëtaret me rezultat 5:4

Përveç Messit e Maradonës, pjesë e kësaj miqësoreje ishin edhe legjendat si Veron, Riquelme, Garaldo, Sorin etj./Gazeta Sinjali/