image Haradinaj në 122-vjetorin e Lidhjes së Pejës citon Haxhi Zekën: Ta mbani besën, siç e kemi pasë - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

68.351

Të shëruar

59.438

Të vdekur

1.592

Haradinaj në 122-vjetorin e Lidhjes së Pejës citon Haxhi Zekën: Ta mbani besën, siç e kemi pasë

news image

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj u është shprehur mirënjohës Haxhi Zekës dhe atdhetarëve të tjerë në 122-vjetorin e themelimit të Lidhjes së Pejës.

Madje kandidati për president nga AAK-ja ka cituar vargje të themeluesit të kësaj lidhjeje, Haxhi Zekës.

“Ta mani besën

siç e kemi pasë,

Po majt besën

nërmjet vedit

S’ka ç’na ban

krajli as mbreti…”, ka shkruar Haradinaj.

/Gazeta Sinjali/

Postimi i plotë pa ndërhyrje

"Ta mani besën siç e kemi pasë, Po majt besën nërmjet vedit S'ka ç'na ban krajli as mbreti…" Përjetësisht mirënjohës Haxhi Zekës dhe atdhetarëve themelues të Lidhjes së Pejës. RH

Posted by Ramush Haradinaj on Saturday, January 23, 2021
PDF Embedder requires a url attribute

Shpërndaje artikullin