image Hapet aplikimi për subvencione, këto janë procedurat - Sinjali

Hapet aplikimi për subvencione, këto janë procedurat

news image

Është hapur aplikimi për Programin e Pagesave Direkte të Subvencioneve për viti 2022.

Ministri i Bujqësisë, Faton Peci ka treguar se ky program arrin vlerën prej minimum 50 milionë euro.

Ai ka dhënë detaje për mënyrën e aplikimit.

“Hapet aplikimi për Programin e Pagesave Direkte / Subvencioneve 2022! Ky program arrin vlerën prej minimum 50 milionë euro dhe parasheh rritje të konsiderueshme për shumicën e kulturave bujqësore. Punë të mbarë e vit të begatë!”, ka shkruar Peci në facebook.

Detajet lidhur me aplikimin https://www.azhb-ks.net/sq/thirrje-per-aplikim”, thuhet në njoftim.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin