image Haki Abazi mbetet jashtë Qeverisë Kurti 2 - Sinjali

Haki Abazi mbetet jashtë Qeverisë Kurti 2

news image

Ish-zëvendëskryeministri i parë në Qeverinë Kurti, Haki Abazi, nuk do të jetë pjesë e kësaj qeverie, të paktën jo në ndonjë post të lartë shtetëror, shkruan Gazeta Sinjali.

Dje, kryeministri i zgjedhur, Albin Kurti, prezantoi kabinetin e tij qeverisës, në të cilin asnjë pozitë nuk i ishte besuar Abazit.

Abazi është deputeti më pak i votuar nga 58 deputetët e Lëvizjes Vetëvendosjes dhe Listës së Vjosa Osmanit, me vetëm 7 mijë e 627 vota./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin