image Gruaja me qerpikët më të gjatë në botë - Sinjali

Gruaja me qerpikët më të gjatë në botë

news image

Një grua në Kinë mban rekordin e qerpikëve më të gjatë në botë, pasi ato arrijnë deri në 20 cm, për të cilat thotë se janë një dhuratë nga Buda, shkruan Gazeta Sinjali.

You Jianzia nga qyteti jugor i Changzhou e mbajti këtë rekord prej vitit 2016, kur qerpikët e saj ishin të gjatë rreth 12.5 centimetra, kurse tani pas 5 vitesh janë dyfishuar dhe shkojnë deri në 20.5 centimetra.

Doktorët kanë mbetur pa fjalë nga kjo gjë, pasi qerpikët e gruas i bien mbi faqe dhe arrijnë deri në mjekër. Por gruaja nuk është aspak e shqetësuar, pasi i konsideron qerpikët e gjatë një dhuratë nga Buda.

Shih fotot më poshtë :/Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin