image GOOOL: Vedat Muriqi e dërgon në epërsi Kosovën - VIDEO
[wp-story id="814678"]

Futboll

GOOOL: Vedat Muriqi e dërgon në epërsi Kosovën – VIDEO

news image

Vedat Muriqi ka shënuar gol me fanellën e Kosovës kundër Irlandës së Veriut, raporton Gazeta Sinjali.

Në minutën e 58-të, Donat Rrudhani pason te Vedat Muriqi, i cili me fuqinë e tij shmang John Evansin dhe me një goditje të fuqishme nga 20 metra shënon për 1-0.

/GazetaSinjali/