image Gjithçka historike e Schumacherit po del në ankand, tani diçka shumë personale

Sporte të tjera

Gjithçka historike e Schumacherit po del në ankand, tani diçka shumë personale

news image

Familja e legjendës së Formula 1, Michael Schumacher, po shet tetë orët e dorës që i mori gjatë kohës kur ishte pilot i Ferrarit, raporton Fortune.

Në mesin e orëve është një Audemars Piguet prej ari të bardhë, dhënë atij nga ish-mentori i tij Jean Toth, njoftoi të mërkurën shtëpia e ankandeve Christie’

Një model special “FP Journe” prej ari, me një fytyrë në ngjyrat e Ferrarit dhe simbolikën e titullit të shtatë të Schumacher, do të dalë në ankand gjithashtu më 13 maj.

Christie’s nuk tha se sa orë janë në shitje dhe arsyeja e ankandit është 30-vjetori i titullit të parë të Schumacher, të cilin ai e fitoi me Benetton, por Fortune zbuloi se janë tetë sosh.

Në vitin 2013, Schumacher u lëndua gjatë skijimit në Francë dhe luftoi për jetën për një kohë të gjatë dhe ishte në koma.

Vetëm familja dhe njerëzit shumë të afërt e dinë se në çfarë gjendje është sot legjenda e F1. /Telegrafi

/GazetaSinjali/