image Gjithçka gati për shortin e EURO 2024, Shqipëria në pritje për të mësuar kundërshtarët

Futboll

Gjithçka gati për shortin e EURO 2024, Shqipëria në pritje për të mësuar kundërshtarët

news image

Sonte me fillim nga ora 18:30 do të zhvillohet ceremonia e shortit të fazës së grupeve për Kampionatin Evropian 2024.

Pjesë e skuadrave që marrin pjesë sonte për të njohur kundërshtarët e tyre është edhe Kombëtarja e Shqipërisë, shkruan Sinjali.

Skuadrat janë të ndara na katër vazo dhe Shqipëria ndodhet në vazon e dytë, së bashku me Hungarinë, Turqinë, Rumaninë, Danimarkën dhe Austrinë.

Kujtojmë se Ceremonia për hedhjen e shortit të fazës së grupeve të “EURO 2024” po mbahet në qytetin e Hamburgit.

/GazetaSinjali/