image Gjilan humb kreun pas barazimit me Llapin, Ballkani mposhtë Feronikelin dhe bëhet lider, Malisheva ia thellon krizën Drenicës

Kanë përfunduar tri ndeshjet e ditës së sotme (e diele) në elitën e futbollit kosovar, shkruan Sinjali Sport.

Derbi i xhiros së 16-të në Superligë u luajt në Merdare, ku Llapi barazoi pa gola me Gjilanin.

Me këtë barazim skuadra mysafire e ka humbur kreun e tabelës, pasi ia mori Ballkani që fitoi

Gjilani ka 29 pikë në vendin e dytë, kurse Llapi me 25 sosh gjenden në vendin e tretë.

Skuadra e Ballkanit ka regjistruar fitoren e dytë radhazi në Superligën e Kosovës, duke triumfuar edhe sot në javën e 16-të ndaj Feronikelit me rezultatin minimal 0-1.

Golin e vetëm dhe të fitores për suharekasit e shënoi Theophilus Solomon, në minutën e 25-të.

Ballkani pas kësaj fitore ka 30 pikë dhe momentalisht renditet i pari në tabelë, kurse, Feronikeli mbetet në pozitën e fundit (10) me dhjetë pikë.

Malisheva ka shënuar fitore ndaj Drenicës me rezultatin e pastër 2-0.

Hasan Hyseni shënoi fillimisht nga pika e bardhë në minutat shtesë të pjesës së parë, teksa fitoren e vulosi Ilir Mustafa në minutën e 89-të.

Për Drenicën ishte kjo humbja e pestë radhazi, që dëshmon tani edhe krizën e rezultatëve, pas asaj financiare.

Ndryshe, Malisheva tani ka 18 pikë dhe renditet e shtata, kurse Drenica është e gjashta me dy pikë më shumë.