image U plagos gjatë sulmit në Gllogjan, kjo është gjendja e nxënësit - Sinjali

U plagos gjatë sulmit në Gllogjan, kjo është gjendja e nxënësit

news image

Gjendja shëndetësore e nxënësit të plagosur nga sulmi drejt autobusit në fshatin Gllogjan të Deçanit po shkon duke u përmirësuar, kështu kanë bërë të ditur për Sinjalin nga Spitali i Pejës.

Sipas tyre pacienti po shkon drejt rikuperimit, ndërkohë që nuk dihet se kur mund të lirohet nga spitali.

Sulmi i armatosur që ndodhi në Gllogjan të Deçanit që synim kishte autobusin që po barte nxënësit la të vdekur 2 nxënës si dhe shoferin e autobusit./GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin