image Gjenden mjete të pashpërthyera në Klinë - Sinjali

Gjenden mjete të pashpërthyera në Klinë

news image

Sot rreth orës 10:00 janë gjetur granata dore të pashpërthyera në fshatin Zajm të komunës së Klinës, raporton Gazeta Sinjali.

Burimet e Gazetës Sinjali bëjnë të ditur se një person pasi kishte gjetur mjetet e pashpërthyera, ka dorëzuar në stacionin policor dy granata dore të kategorisë A6 të cilat i kishte mbështjellur me qese plastike.

Në vendin e ngjarjes kanë dalur njësia patrulluese, hetuesia dhe forenzika ku mjetet u lokalizuan në një vend të sigurt. Me këtë rast është njoftuar edhe njësia e FSK-së për deminim të cilët edhe i kanë marrë dy mjetet e pashpërthyera.

Me urdhër të Prokurorit të Shtetit rasti iniciohet “Gjetje e mjeteve të pashpërthyera”.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin