image Gazetari Halil Berisha përfundon dëshminë në Gjykatën Speciale
[wp-story id="814678"]

Drejtësi

Gazetari Halil Berisha përfundon dëshminë në Gjykatën Speciale

news image

Gazetari, Halil Berisha, ka përfunduar dëshminë në seancën gjyqësore në rastin ku po gjykohen ish-krerët e Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj.

Berisha në Gjykatën Speciale u morë në pyetje për pjesëmarrjen në konferencat e organizuara nga OVL e UÇK-së, ku u publikuan dokumente të Gjykatës Speciale.

Më tutje, gazetari kosovar u pyet edhe për shkrimet që kishte bërë lidhur me ato dokumente dhe për atë nëse ka pasur persona me të cilët gazetari Berisha i ka ndarë ato dokumente./GazetaSinjali/