image Fury bëhet gati për rikthimin në ring, cakton trajnerin dhe kundërshtarin e tij të radhës - Sinjali

Fury bëhet gati për rikthimin në ring, cakton trajnerin dhe kundërshtarin e tij të radhës

news image

Tyson Fury dëshiron të bëjë rikthimin e tij në boks kundër Derek Chisora ​​në stadiumin Principality në Cardiff në dhjetor, sipas raporteve.

Kampioni 33-vjeçar i peshave të rënda njoftoi synimin e tij për t’u tërhequr nga sporti pasi mundi Dillian Whyte në Wembley në prill, por tani ai ka vendosur të kthehet në ring.

‘Gypsy King’ i ka dërguar një ofertë ish-armikut të tij Chisora ​​për të luftuar me të për herë të tretë në Uells më vonë këtë vit, siç raportohet nga ESPN.

Fury është promovuar nga Frank Warren dhe Arum vitet e fundit, por kuptohet që oferta e bërë për Chisora ​​ka ardhur nga “Goldstar Promotions”, e cila merret me takimet e Furyt në Mbretërinë e Bashkuar.

Megjithatë, oferta e tyre aktualisht është dukshëm më e ulët se kërkesat e Chisora, që do të thotë se një marrëveshje nuk është arritur ende midis dy palëve.

Fury dhe Chisora ​​u takuan për herë të parë në vitin 2011, me të parën që doli fitues me vendim unanim.

Rezultati i rimeçit të tyre tre vjet më vonë ishte edhe më i theksuar në favor të Furyt.

Duke folur në një video të postuar në mediat sociale të martën në mëngjes, Fury njoftoi se po vononte planet e tij të daljes në pension për të ndjekur një luftë me Chisora ​​dhe se ai kishte zgjedhur tashmë trajnerin e tij të ardhshëm – kushëririn e tij, Isaac Lowe.

“Gjithmonë kam thënë se do të luftoj me Derek Chisora-n në fund të karrierës sime dhe këtu po thyejmë të gjitha rekordet përsëri”, tha Fury.

‘Përse kam zgjedhur Isaac Lowe si trajnerin tim është kur isha me Peter (Fury), Isaac ishte atje, kur isha me Ben (Davison), Isaac ishte gjithmonë aty dhe kur isha me SugarHill (Stuard), Isaac gjithmonë ka qenë atje.

Ai më ka dhënë gjithmonë informacione, ai më njeh më mirë se kushdo tjetër në planet dhe ne jemi një ekip i mrekullueshëm – ne kemi qenë gjithmonë bashkë dhe do ta përfundojmë këtë së bashku.

Ne kemi punuar gjithmonë shumë mirë së bashku dhe këtu jemi gati të ndërmarrim një ngjarje masive, masive, masive.”

Chisora ​​u kundërpërgjigj, duke pretenduar se ai nuk kishte marrë ende një kontratë për luftën e propozuar dhe se Fury duhet të flasë me Warren dhe Arum për të përfunduar marrëveshjen.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: