image Furtunë e shi në Shkup, dalin pamjet e para
[wp-story id="814678"]

Rajon

Furtunë e shi në Shkup, dalin pamjet e para

news image

Ndonëse ndodhemi në stinën e verës, ku supozohet që moti të jetë me diell dhe i nxehtë, kështu nuk po del të jetë për pasditën e sotme në Shkup, ngase kryeqyteti i Maqedonisë së Veriut, po përballet me furtuna.

Furtuna që ka kaluar në Shkup, ka lënë pas vete drunj të shkulur dhe të rrëzuar, vetura të dëmtuara, kurse për momentin nuk ka informacione për persona të lenduar.

Gjatë ditës kishte edhe shi, breshër e erë të fuqishme.

/GazetaSinjali/