image Formacionet zyrtare: Man Utd – Man City - Sinjali

Formacionet zyrtare: Man Utd – Man City

news image

Manchester United do të përballet me Manchester Cityn në duelin që luhet nga ora 13:30.

“Djajtë e Kuq”, hyjnë në këtë ndeshje me mungesa të mëdha, pasi mungojnë Paul Pogba shkaku i kartonëve, dhe Raphael Varane që është i lënduar.

Në anën tjetër ‘Citizens’ do të jenë pa Ferran Torres i lënduar dhe Aymeric Laporte i suspenduar.

Tre pikët janë objektiv i të dyja skuadrave sot, dhe mbetet të shihet se cili do të jetë epilogi i kësaj super ndeshje.

Formacioni i Man Utd: De Gea, Lindelof, Bailly, Maguire, Ronaldo, Greenwood, Fred, Fernandes, Shaw, Wan-Bissaka, McTominay

Formacioni i Man City: Ederson, Walker, Dias, Stones, Cancelo, Rodri, Gundogan, Bernardo, Jesus, De Bruyne, Foden 

/Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin