image Formacionet zyrtare: Chelsea - Manchester United/ Ronaldo lihet në bankën rezervë - Sinjali

Formacionet zyrtare: Chelsea – Manchester United/ Ronaldo lihet në bankën rezervë

news image

Derbi i javës së 13-të në Premierligë është ai në mes Chelseat dhe Manchester United, shkruan Sinjali Sport.

Blutë presin ‘djajtë e kuq’ në ‘Stamford Bridge me fillim nga ora 17:30.

Lideri i ligës, Chelsea ka 29 pikë dhe kërkon që të vazhdojë ecurinë fantastike me fitore.

Në tjetrën anë Manchester United ka katër humbje në pesë ndeshjet e fundit, duke u renditur e dhjeta me 17 pikë.

Formacionet janë publikuar, ku Cristiano Ronaldo është lënë në bankë rezervë nga Michael Carrick.

Chelsea: Mendy; Chalobah, Thiago Silva, Rüdiger; James, Jorginho, Loftus-Cheek, Alonso; Ziyech, Hudson-Odoi, Werner.

Man Utd: De Gea; Wan-Bissaka, Bailly, Lindelöf, Telles; Matić, McTominay, Fred, Fernandes; Rashford, Sancho.

/Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin