image Forcat ukrainase rimarrin ‘kontrollin e plotë’ të qytetit afër Kievit
[wp-story id="814678"]

Botë

Forcat ukrainase rimarrin ‘kontrollin e plotë’ të qytetit afër Kievit

news image

Forcat ukrainase kanë rimarrë kontrollin e plotë të qytetit Irpin, i cili ka qenë një nga pikat kryesore të luftimeve pranë kryeqytetit të Kievit, tha kryebashkiaku i qytetit.

 “Ne kemi një lajm të mirë sot – Irpin është çliruar“, tha Oleksandr Markushyn në një postim video në Telegram.

“Ne e kuptojmë se do të ketë më shumë sulme në qytetin tonë dhe ne do ta mbrojmë atë me guxim”.

/GazetaSinjali/