COVID-19

Të infektuar

10988

Të shëruar

6616

Të vdekur

373

Fluks i madh drejt bregdetit shqiptar, do të befasoheni me numrin e kosovarëve që kaluan kufirin sot

news image

Dogana e Morinës edhe këtë fundjavë e nisi me fluks të madh të kosovarëve, që destinacion kanë bregdetin shqiptar.

Të dhënat e policisë kufitare bëjnë ditur se vetëm në orët e para të mëngjesit të së shtunës, mbi 8 mijë qytetarë kosovarë dhe 2 mijë automjete hyrën në Shqipëri.

Ky fluks me një numër prej 6 mijë qytetarë të Kosovës, është shënuar edhe mëngjesin e së premtes.

Sipas të dhënave, në 11 ditëshin e fundit bregdeti shqiptar dhe qytetet historike patën 80 mijë vizitorë nga Kosova. /Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin