COVID-19

Të infektuar

9492

Të shëruar

5349

Të vdekur

284

Finalja e FA Cup: Arsenal – Chelsea, formacionet zyrtare

news image

Dy rivalët londinez, Arsenal dhe Chelsea do të takohen sot me fillim nga ora 18:30 për të zhvilluar finalen e FA Cup.

Cila skuadër që do ta fitonte trofeun e vlefshëm, do të ishte i pari i këtij sezoni. Arsenali ka të vetmen rrugë që do e dërgonte në Evropa Ligë këtë ndeshje, pasi që përmes kampionatit nuk e ka arritur këtë gjë.

Formacionet zyrtare tashmë janë publikuar:

Arsenal: Martinez, Holding, David Luiz, Tierney, Bellerin, Xhaka, Ceballos, Maitland-Niles, Lacazette, Aubameyang.

Chelsea: Caballero, James, Azpilicueta, Zouma, Rudiger, Alonso, Jorginho, Kovacic, Mount, Giroud, Pulisic./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin