COVID-19

Të infektuar

5118

Të shëruar

2370

Të vdekur

108

Kulturë/ Filmi “The Secret Garden” shtyhet, nga prilli për në gusht

news image

Filmi “The Secret Garden” nuk do ta dalë në treg më 3 prill.

Pas shpërthimit të koronavirusit, filmi është shtyrë për 14 gusht, sipas studios evropiane “Studiocanal”, e cila po e mbyll zyrën e saj në Londër si një masë paraprake kundër koronavirusit.

Zyra do të mbyllet për një periudhë dyjavore, duke filluar nga e hëna (16 mars).

“Një film që me siguri i pëlqen audiencës më të vjetër, është marrë vendim që të shtyhet shfaqja e filmit në këtë periudhë rreziku”, tha studioja.

Dhjetëra filma, festivale dhe ngjarje të organizuara po shtyhen dhe po anulohen për shkak të koronavirusit.


Shpërndaje artikullin