image FBK arrin marrëveshje me Shoqatën e Gjyqtarëve të Basketbollit - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

15142

Të shëruar

12674

Të vdekur

615

Sport/ FBK arrin marrëveshje me Shoqatën e Gjyqtarëve të Basketbollit

news image

Federata e Basketbollit të Kosovës ka arritur marrëveshje me Shoqatën e Gjyqtarëve të Basketbollit.

Kjo marrëveshje është arritur pas dy takimeve të zhvilluara në mes të Bordit të FBK-së dhe Bordit të SHGJFBK-së, shkruan Gazeta Sinjali.

Më poshtë mund ta shihni vendimin që ka marrë Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës.

SHGJFBK nga sot do t’i kthehen shërbimit të FBK-së, pasi që këta të fundit kishin marrë vendim të bojkojnë ndeshjet nëse federata nuk do t’i shlyente borxhet që kishte ndaj tyre./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin