image Falja e Fitër Bajramit nëpër botë përmes fotografive - Sinjali

Falja e Fitër Bajramit nëpër botë përmes fotografive

news image

Në mbarë botën miliona njerëz kanë falur namazin e Fitër Bajramit sot nëpër xhami dhe sheshe, transmeton Gazeta Sinjali.

Fitër Bajrami pasohet nga muaji i Ramazanit, gjatë të cilit, besimtarët agjërojnë për 30 ditë në shenjë sakrifice dhe përkushtimi ndaj Zotit./Gazeta Sinjali/

Kajro, Egjipt
Tiranë, Shqipëri
Sana, Jemen
Xhakarta, Indonezi
Prishtinë, Kosovë
Mosul, Irak
Bagdad, Irak
Manila, Filipine
Qyteti i Vjetër i Jerusalemit
Moskë, Rusi

Shpërndaje artikullin