image Erion Veliaj deklarohet për vizitën në Hagë
[wp-story id="814678"]

Politikë

Erion Veliaj deklarohet për vizitën në Hagë

news image

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, është deklaruar pas vizitës që ka bërë te ish-krerët e UÇK-së në Hagë.

Ai në Facebook ka shkruar se atje ka shkruar bashkë me Enver Hoxhajn e PDK-së.

“Me mikun e mirë Enver Hoxhaj për të takuar e mbështetur vëllezërit tanë në Hagë Hashim Thaçi, Rexhep Selimi e drejtuesit e UÇK.  Beteja e drejtë për lirinë e Kosovës, ndali genocidin e shqiptarëve, spastrimin etnik nga ushtria serbe, solli çlirimin dhe pavaresinë e vendit!”, shkruan ai në Facebook.

/GazetaSinjali/