COVID-19

Të infektuar

5118

Të shëruar

2370

Të vdekur

108

Emrat e të gjithë ministrave dhe zëvendëskryeministrave të Qeverisë Hoti

news image

I mandatuari për formimin e qeverisë së re, Avdullah Hoti, ka prezantuar emrat e të gjithë zyrtarëve që do t’i përmbajë kabineti qeverisës që do të udhëhiqet nga ai.

Pasi prezantoi planin dhe prioritetet e qeverisë në seancën e Kuvendit, Hoti i ka përmendur një nga një emrat dhe pozitat e zyrtarëve në qeverinë e re.

Më poshtë gjeni emrat dhe pozitat e zyrtarëve të Qeverisë së re të Kosovës, që do të votohet gjatë kësaj seance:

Avdullah Hoti, Kryeministër

Besnik Tahiri, Zv.Kryeministër

Driton Selmanaj, Zv.kryeministër

Albulena Balaj-Halimi, Zv.kryeministre,

Goran Rakiq, Zv.kryeministër

Agim Veliu, Ministër i Punëve të Brendshme

Hykmete Bajrami, Ministre e Financave

Skender Reçica, Ministër i Punës dhe Mirëqenies Sociale

Arban Abrashi, Ministër i Infrastrukturës

Meliza Haradinaj- Stublla, Ministre e Punëve të Jashtme dhe Diasporës

Anton Quni, Ministër i Mbrojtjes

Ramë Lika, Ministër i Arsimit

Armend Zemaj, Ministër i Shëndetësisë

Besian Mustafa, Ministër i Bujqësisë

Vlora Dumoshi, Ministre e Kulturës, Rinisë dhe Sportit

Selim Selimi, Ministër i Drejtësisë

Blerim Kuçi, Ministër i Ekonomisë dhe Ambientit

Vesel Krasniqi, Ministër i Tregtisë dhe Industrisë

Goran Rakiq, Ministër i Pushtetit Lokal

Dalivor Jevtiq, Ministër për Kthim dhe Komunitete

Enis Kervan, Ministër i Zhvillimit Rajonal ./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin