image Eleni Foureira në Eurovision për herë të dytë - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

18910

Të shëruar

15367

Të vdekur

674

Eleni Foureira në Eurovision për herë të dytë

news image

Të premten në mëngjes, shfaqja “Stin Folia ton Koukou” bëri një zbulim të papritur në lidhje me Eurovision 2021.

Gazetari Elisavet Kyritsi njoftoi se Eleni Foureira pranoi një propozim zyrtar nga RIK-u në mënyrë që të përfaqësonte Qipron në Eurovision 2021.

Kjo është hera e parë që RIK-u propozon zyrtarisht një artist për Eurovision 2021 dhe bëhet e ditur publikisht.

Eleni mori pjesë në Eurovision në vitin 2018, me këngën Fuego./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin