image Ekspertët: Mbrëmja e së premtes, më e mira për të bërë seks

Kuriozitete

Ekspertët: Mbrëmja e së premtes, më e mira për të bërë seks

news image

Duke qenë se dita e premtë është dita para fundjavës, ku shumica e njerëzve e kanë pushim, konsiderohet se mbrëmja e saj është koha më e mirë për të bërë seks.

Kthimi pas punës, pas një jave të tërë pune dhe ideja se dy ditët në vazhdim janë pushim, e bën më eksitues faktin se do ta takoni partnerin tuaj.

Seksi i pasditës në përgjithësi, sipas studimeve është më i mirë, sesa ai i paraditës, sepse largon lodhjen e gjithë ditës.

Ndërkaq, të premten pasdite, shumë çifte preferojnë që të bëjnë seks edhe jashtë shtëpisë, në ndonjë ambient tjetër, në mënyrë që nata e tyre të jetë akoma më speciale.

/GazetaSinjali/