image Ekskluzive: Këta janë gjashtë të arrestuarit në Gjilan që lidhen me arin e sekuestruar nga Dogana

Ekskluzive

Ekskluzive: Këta janë gjashtë të arrestuarit në Gjilan që lidhen me arin e sekuestruar nga Dogana

news image

Një aksion i Doganës së Kosovës, i asistuar nga Policia, është zhvilluar dje në disa argjendari të Gjilanit dhe ka rezultuar me sekuestrimin e një sasie të arit dhe argjendit, raporton Gazeta Sinjali.

Policia njoftoi se gjatë aksionit janë bastisur 7 lokacione ku janë gjetur dhe sekuestruar mbi 33 kilogramë ari, mbi 14 mijë euro dhe mbi 9 mijë franga.

Gazeta Sinjali ka zbuluar emrat e personave të përfshirë në këtë rast, të cilët janë arrestuar nga Policia nën dyshimet për tregti të paligjshme dhe ata janë:

-Driton Emerllahu

-Sadat Morina

-Afrim Hasani

-Xhemajl Bajrami

-Agron Osmani

-Naser Neziri

Pas intervistimit të tyre, me vendim të prokurorit kujdestar, të arrestuarit janë dërguar në mbajtje.

Shënim: Personat e apostrofuar në këtë artikull prezumohen të pafajshëm derisa fajësia e tyre të mos provohet me vendim të formës së prerë nga gjykata.

/GazetaSinjali/