image Edona Bajrami zgjedhet 'Miss Universe Kosova' 2024'

Bota e Yjeve

Edona Bajrami zgjedhet ‘Miss Universe Kosova’ 2024′

news image

Mbrëmë është mbajtur konkursi i bukurisë, Miss Universe Albania & Kosova 2024.

Edona Bajrami ka qenë ajo që ka rrëmbyer kurorën e më të bukurës në Kosovë.

Ndërkohë në Shqipëri, kurorën e fitoi 19 vjeçarja nga Durrësi Françeska Rustemi.

View this post on Instagram

A post shared by Miss Universe Albania (@missuniversealbania)

Të dy vajzat do të përfaqësojnë vendet e tyre në Miss Universe 2024 në Nikaragua.

Spektakli u mbajt në Pallatin e Kongreseve në Tiranë, ku mbrëmja rezervoi edhe shumë surpriza të tjera.

Ledri Vula dhe Valon Shehu shoqëruan me muzikën e tyre sfilatat e vajzave garuese.

Eduard Deda organizon këtë event që nga viti 2014.

View this post on Instagram

A post shared by 𝑼𝒏𝒊𝒗𝒆𝒓𝒔𝒂𝒍_𝒄𝒓𝒐𝒘𝒏 (@_universal_crown)

/GazetaSinjali/