image Edhe sot nxehtë, temperaturat deri në 35 gradë

Kosovë

Edhe sot nxehtë, temperaturat deri në 35 gradë

news image

Për të ditën e sotme (e premte) parashikohet të mbajë mot kryesisht me diell dhe shumë i nxehtë.

Era do të fryjë drejtimesh të ndryshme me shpejtësi prej 10-30 km/h.

Sipas Meteo Kosova, temperaturat minimale do të lëvizin prej 16 deri në 19°C, ndërsa ato maksimale prej 31 deri në 35°C.

/GazetaSinjali/