image E dhimbshme: 74-vjeçari në Istog rrëzohet nga traktori, humb jetën rrugës për spital

Sociale

E dhimbshme: 74-vjeçari në Istog rrëzohet nga traktori, humb jetën rrugës për spital

news image

Ka ndërruar jetë gjatë ditës së sotme në një aksident trafiku, Haxhi Sefë Gjocaj nga fshati Tomoc i komunës së Istogut.

Ngjarja kishte ndodhur si pasojë e një vetaksidenti me traktor, në rrugën “Dëshmorët e Kombit” në Istog.

Vdekjen e ka konfirmuar mjeku kujdestar në spitalin e Pejës pasi që viktima ishte dërguar atje nga stafi mjekësor i QKMF-së Istog.

Në lidhje me rastin ështën njoftuar prokurori i shtetit i cili bashkë me hetuesit e rastit trupin e pa jetë ua kanë dorëzuar familjes sepse sipas tyre vdekja e të moshuarit cilësohet vdekje natyrore dhe rreth këtij rasti nuk ka dyshime.

/GazetaSinjali/