image Dyshohet se kryen vjedhje të rënda në Austri, bien në pranga dy shtetas kosovarë

Siguri

Dyshohet se kryen vjedhje të rënda në Austri, bien në pranga dy shtetas kosovarë

news image

Dy persona janë arrestuar sot nga Policia e Kosovës, pasi të njëjtit dyshohet se janë përfshirë në disa rasteve të vjedhjeve të rënda në shtetin e Austrisë, raporton Gazeta Sinjali.

Përmes një komunikate për media, Policia njofton se rastet në fjalë kanë ndodhur në periudha të ndryshme kohore nga dhjetori i vitit të kaluar deri në janar të këtij viti.

“Puna e hetuesve rajonal, është finalizuar sot, ku pas marrjes së disa veprimeve operative në koordinim me Prokurorinë, Gjykatën Themelore dhe hetuesit nga Republika e Austrisë, kanë arrestuar dy personat e dyshuar: L.B. mashkull, 31 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës dhe I. V. mashkull, 27 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës”, thuhet në njoftim.

Sipas Policisë pjesë e aksioneve ka qenë edhe kontrolli i katër lokacioneve, ku nga hetuesit janë gjetur dhe sekuestruar stoli ari, 156 fishekë dhe 2 automjete.

“Personat e dyshuar pas intervistimit, me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje, ndërkohë që hetuesit janë në kërkim të personit të tretë të dyshuar i cili tash më është i identifikuar”, thuhet në njoftim.

/GazetaSinjali/