image Dyshohej se ishte meteor, zbulohet se objekti që fluturoi mbi Karolinë ishte raketë e Space X

Të tjera

Dyshohej se ishte meteor, zbulohet se objekti që fluturoi mbi Karolinë ishte raketë e Space X

news image

Një objekt që u pa mbi Karolinën Veriore dhe Jugore dje që fillimisht dyshohej se ishte një meteor ose UFO, doli të jetë diçka tjetër.

Ky objekt u pa duke fluturuar mbi Karolinë dhe në disa pjesë të Gjeorgjisë në orët e mëngjesit.

Më vonë u zbulua se ishte një raketë SpaceX Falcon 9, e cila u lëshua nga Stacioni i Forcave Hapësinore Cape Canaveral në Florida dhe po transportonte 20 satelitë Starlink në orbitën e ulët të tokës. 

/GazetaSinjali/