image Donatella Versace ndalon përdorimin e lëkurës së kangurit në koleksionet e saj - Sinjali

Modë/ Donatella Versace ndalon përdorimin e lëkurës së kangurit në koleksionet e saj

news image

Stilistja e njohur italiane, Donatella Versace, ka vendosur të ndalojë përdorimin e lëkurës së kangurit në kreacionet e saj.

Këtë ajo e ka konfirmuar në një prononcim për “Guardian”, duke thënë se nuk e ka përdorur lëkurën e kangurit që nga viti 2019.

Ky vendim vjen pasi zjarret përfshinë Australinë, ku kanë prekur shumë prej tyre si dhe duke u bazuar në faktin që çdo vit mbi 2 milionë kangurë vriten për qëllime tregtare./Gazeta Sinjali/

Image result for donatella versace kangaroo

Shpërndaje artikullin