image Dinamika e krimit në familje/ Zbardhet dëshmia e të motrës: S’doja ta vrisja, ishte e alkoolizuar dhe problematike

Shqipëri

Dinamika e krimit në familje/ Zbardhet dëshmia e të motrës: S’doja ta vrisja, ishte e alkoolizuar dhe problematike

news image

Marsela Pushani ka dëshmuar se nuk ka dashur ta vrasë të motrën, por ka vepruar në kushtet e vetëmbrojtjes. Sipas saj, e motra prej më shumë se 10 vitesh ishte e alkoolizuar dhe problematike.

ABC News raporton se dy motrat jetonin në të njëjtën banesë bashkë me të ëmën. Mëngjesin e djeshëm, sipas Marselës, dy motrat kanë pasur debat të vazhdueshëm pasi i kërkonin që të linte alkoolin.

Fillimisht Amanda ka marrë thikën dhe ka kërcënuar të motrën dhe nënën e saj se do t’i vriste. Marsela ka treguar më tej se situata është tensionuar dhe ka vepruar në kushtet e vetëmbrojtjes. E arrestuara është me profesion mësuese.

/GazetaSinjali/